Scris de Vox Publica Publicat: 26 feb. 2009, 22:43
...dupa cum era de asteptat, Cristian Oprea a castigat procesul intentat de catre presedintele Romaniei. Pentru orice om care mai are cat de cat idee despre ce preuspune un proces de calomnie, aceasta a fost o povestire cu final asteptat. Nedumeririle mele se leaga de initiativa presedintelui: (1) de ce l-a deranjat atat de tare taman articolul lui Oprea, cata vreme alti (mai-mult-sau-mai-outin) ziaristi l-au facut cu adevarat troaca de porci? (2) Chiar nu s-a gasit nici un consilier care sa-l traga de maneca si sa-i spuna ca e o initiativa perdanta?
Citește și
- 10:39România își păstrează ratingul recomandat investițiilor. Un semnal pozitiv, dar și un avertisment pentru autorități
- 19:18România, sub monitorizarea Comisiei Europene din cauza crizei energetice. Ce cere Victor Negrescu
- 20:48Ploile și vijeliile revin în România. Șefa ANM: ”Nu sunt suficiente pentru a combate seceta și pentru a îmbunătăți situația Dunării”
- 21:28Nicușor Dan amenință cu reexaminarea Legii decarbonizării: „România nu poate pierde miliarde din PNRR”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Vox Publica și pe Google News




























